בניית פלדה היא דיי נפוצה ברחבי בעולם. השימוש בפלדה בבנייה היא לא מנהג חדש, בשנים האחרונות מדובר במגמה שגדלה בצעדי ענק, במיוחד בחו”ל. הטכנולוגיה המתפתחת משנה גם את חומרי הבנייה בהם אנו משתמשים – וזה כולל בין היתר גם פלדה.

מהם היתרונות של בנייה מפלדה?

לבנייה כזאת יש מספר יתרונות, נציין אותם כאן נרחיב על כל אחד:

  • חומר חזק וגמיש – בנייה מפלדה מאפשרת מצד אחד לא מעט גמישות אדריכלית ועיצובית ומצד שני היא גם חומר חזק ועמיד. למרות מה שנהוג לחשוב, בנייה מפלדה מאפשרת אדריכלות מאתגרת עם שימוש בזוויות, פיתולים ויישום בפועל של שרטוטים מורכבים, ללא קושי מיוחד.
  • בנייה מהירה – תהליך הבנייה באמצעות פלדה הוא מהיר ופשוט באופן משמעותי להבדיל מבנייה קונבנציונלית באמצעות בטון. בחלק מהמקרים מדובר גם בחסכון כספי משמעותי בשהוואה לבנייה מבטון.
  • בנייה ירוקה – תהליך הבנייה באמצעות פלדה הוא ידידותי לסביבה. פלדה היא חומר עמיד במיוחד. את כל הפסולת התעשייתית הנוצרת במהלך בנייה באמצעות פלדה, ניתן למחזר – כך שעושים בו שימוש נוסף ולמעשה אינו מזהם את הסביבה. בתהליך המחזור הפלדה שומרת על תכונותיה (זה אפשרי לבנות בית פלדה מתוך מספר מכוניות ממוחזרות.  יתר על כן, רוב הפלדה בעולם מיוצרת במפעלים אשר אינם פולטים לאוויר פחמן דו-חמצני, שמזהם את הסביבה.
  • תשתית נוחה – מסגרות פלדה לרוב כוללות פתחים יעודיים לתשתיות שונות כמו חשמל, אינסטלציה, כבלי טלפון וכו’ – לכן מקלה משמעותית על חייהם של בעלי מקצוע כמו חשמלאים, אינסטלטורים וטכנאים, ובנוסף עשויה להוריד את המחיר של השירות הנ”ל שכן מדובר בעבודה פחות מורכבת.
  • ניידות – בללדה מפלדה היא מודולרית, כלומר מבוססת על מספר חלקים שמרכיבים אותם ביחד לכדי יחידה אחת. לכן, במידה ומתעורר צורך ישנה אפשרות טכנית לפרק את כל המבנה ולהרכיב אותו במקום אחר.
  • בטיחות וחסינות מפני אש – שלדת פלדה הינה עמידה בפני אש, כך שהמבנה יהיה מוגן משריפות. בנוסף, פלדה אינה מעלה חלודה כך שגם בתנאי מזג אוויר חורפיים לא ייגרם שום נזק למבנה. מיותר לציין שפלדה חסינה לחלוטין מפני מזיקים כאלו ואחרים, ולכן שימושית מאד במבחר גדול של תנאי שטח ואקלים שונים.

מידע נוסף על בנייה קלה על הגג, בנייה ירוקה מבוססת פלדה ועוד – היכנסו לאתר מייטק.