בגילאי ה20, אנשים רבים שמים לעצמם מטרה לרכוש דירה וכמה שיותר מהר – הם עובדים בעבודות שונות, מפתחים את הקריירה ומרוויחים מספיק כסף לרכישת הדירה הראשונה שלהם. לאחר מכן, מגיע השלב שעליו לא חשבו מראש, נשאר כסף ב”צד” וצריך לעשות איתו משהו. היכן להשקיע? האם לרכוש דירה נוספת זו השקעה טובה? במאמר זה נסביר כיצד ניתן לרכוש נכס משתלם ולעשות עליו רווח לא קטן.

דירה להשקעה – האם כדאי?

כמו שציינו מקודם, אנשים רבים אינם מוכנים לשלב הזה בחייהם ומוצאים את עצמם עם סכום כסף מכובד וללא שמץ לאן כדאי להשקיע אותו. למרבה הצער, חלקם מבזבזים את הסכומים לדברים לא רלוונטיים, האחרים מעדיפים להשקיע בניירות ערך או לשחק בבורסה.

אין זה סוד כי ישנם המון מקורות להשקעה ושיטות להרוויח כסף. אך מאז ומתמיד השקעה בתחום הנדל”ן הייתה הבטוחה ביותר.

אחת הדילמות שבפניה עומד המשקיע, היא – האם כדאי לקחת סיכון ולהשקיע בתחום X? הדבר יכול לגרור רווח משמעותי או הפסד של חלק או כל הסכום שהשקיע.

מי שאינו רוצה לקחת סיכונים ולהרוויח בו זמנית, מחליט להשקיע בתחום הנדל”ן.

כיצד לרכוש נכס משתלם?

למרות שתחום הנדל”ן הינו תחום רווחי ובטוח, חשוב לעשות סקר שוק ולהשקיע בנכס משתלם, אחרת אחוז הרווח שלכם יכול להיות מאוד נמוך. על מנת לעשות זאת, אנו ממליצים לשים לב לדברים הבאים:

  • אוכלוסיה – שימו לב לאחוז גידול אוכלוסין באזורים שונים. לדוגמה, ישנם אזורים בהם מתיישבים עולים חדשים ועקב כך עלות השכירות ומחירי הדירות באזורים אלו, כל הזמן עולים.
  • תכניות משתלמות – טרם רכישת הנכס, בדקו תנאים ותכניות ממשלתיות שונות המאפשרות לרכוש דירות בעלות נמוכה יותר מהרגיל.