אנשים רבים אשר לקחו משכנתא ורואים כיצד הבנקים מציעים מסלולים משתלמים יותר הן מבחינת התנאים והן מבחינת הריביות, מקוננים על כך שהם לקחו משכנתא בתקופה לא טובה ולכן הם יאלצו לשלם כסף רב משך שנים. דבר זה אינו נכון. מאמר זה  יסביר מה זה מחזור משכנתא.

 

מחזור משכנתא- על מה מדובר

קהל היעד שיכול לעשות מחזור של המשכנתא שלו הם אנשים שלקחו הלוואת משכנתא מהבנק. מחזור משכנתא משמע סגירת המשכנתא הקיימת על כל המשתמע מכך ולקיחת משכנתא אחרת. דבר זה כדאי באם הריביות צונחות בצורה משמעותית והמסלולים המוצעים ללקוחות משתלמים בעשרות מונים על מסלול המשכנתא הקיים שלכם. הרבה אנשים מנסים להבין האם יש איזה נקודות חשובות אותן לא אומרים לו בכל הקשור אל מחזור משכנתא, אך הפעולה היא בדיוק כפי שתוארה כאן.

 

האם מחזור משכנתא מתאים לכל אחד?

הרבה אנשים שואלים האם כל אדם שחתם על משכנתא יכול לעשות מחזור משכנתא בכל רגע נתון. התשובה היא בדרך כלל כן, אך יש לשאול את עצמכם האם היא אכן כדאי לכם למהר ולעשות צעד זה. מחזור של משכנתא מחייב אתכם לסגור את ההלוואה הקיימת עם כל העמלות והקנסות הכרוכות בה ולהתחיל בפרוצדורה של הלוואה חדשה.

בדרך כלל אנשים מחליטים על צעד זה כאשר משהו קיצוני משתנה בחייהם והם סבורים כי מסלול משכנתא מסוים הכרחי ויכול לעזור להם לחיות באותה איכות חיים בה הם מעוניינים או כאשר יש ירידות דרסטיות של הריביות במסלולי המשכנתא משום שינויים במצב השוק. בנוסף, אנשים אשר הגיעו למסקנה כי המסלול עם הריבית משתנה אותו הם החליטו לקחת אינו משתלם להם כפי שחשבו ממחזרים פעמים רבות את המשכנתא שלהם.

יחד עם זאת – מחזור משכנתא אינו צעד שחייב להגיע בבד בבד עם שינוי משמעותי באורח חיינו או בהתנהלות הפיננסית שלנו. מחזור משכנתא הינו צעד כלכלי פרופר שצריך לשקול מפעם לפעם וזאת על מנת לחסוך בריביות ועלויות גבוהות שעשויות להגיע עם המשכנתא הנוכחית שלנו. במילים אחרות תמיד כדאי להיות עם אצבע על הדופק ולעשות את מירב המאמצים על מנת לוודא שאנו משלמים את המשכנתא האופטימלית והטובה ביותר עבורנו.

 

לסיכום, מחזור משכנתא יכול לחסוך סכומים ניכרים של כסף. ההמלצה היא תמיד לפנות אל יועץ משכנתאות המומחה בתחום וזאת על מנת שהוא יבחן האם צעד זה אכן משתלם ללקוחותיו.