יש לא מעט מחקרים חדשים שעושים מדי שנה על מנת להבין היכן כדאי לרכוש נכס להשקעה. עם זאת, חשוב להבין כי לא כל המחקרים אשר קיימים באינטרנט, הינם משקפים את המציאות – כל מחקר, יכול להיות בסך הכל דעה של אדם כלשהו שלא בהכרח צודק.

על מנת למצוא מקומות בהם כדאי לקנות דירה להשקעה, חשוב להסתכל על פרמטרים עיקריים והם – מחיר, גידול אוכלוסין ובנייה. במאמר זה נציין את שלושת האזורים המשתלמים ביותר לרכוש בהם דירה בזמננו.

אזורים מומלצים לרכישת דירה להשקעה

כמו שציינו מקודם, בעת קניית נכס, חשוב לשים לב לפרמטרים ספציפיים. למרבה הצער, חלק מהאנשים לא לוקחים פרמטרים אלו בחשבון ומעדיפים לרכוש דירה קרוב לעיר מגוריהם, מה שלא תמיד משתלם.

נכון להיום, שלושת האזורים שהכי מומלץ לרכוש בהם דירה להשקעה הם:

  • באר שבע – כבר שנים ארוכות באר שבע נשארת להיות עיר משתלמת לרכישת דירות להשקעה. זאת בשל העובדה כי אנשים מכל רחבי הארץ מגיעים לכאן מדי שנה על מנת ללמוד באוניברסיטת בן גוריון וכמובן, הנם שוכרים דירות באזור זה. כל סטודנט שמגיע, מעדיף לשכור דירה קרוב לאזור האוניברסיטה לטווח של 4-7 שנים (תלוי בתואר) על מנת ללמוד בראש שקט במהלך כל התואר.
  • אזור הדרום – לא רק באר שבע, אלא כל אזור הדרום הפך להיות מאוד משתלם להשקעה. זאת בשל בניית פארקי הייטק רבים (פארק הייטק בעומר, גב-ים בבאר שבע, עיר הבה”דים ועוד) הדבר גרם למשפחות רבות מאזור הצפון והמרכז לעבור לאזור הדרום בשל תנאי עבודה טובים.
  • טבריה – בשנים האחרונות גידול האוכלוסין באזור זה הגיע לכמעט 5%! זה מספר מכובד מאוד. ככל שהאוכלוסייה גדלה, כך גדל גם הביקוש לדירות, אז שווה להשקיע.