אנשים רבים טוענים כי אין צורך להשקיע בדירה שכורה – הרי מדובר על נכס של אדם אחר ואתם ממילא תעברו יום אחד לדירה אחרת, לכן, מה הטעם להשקיע בשיפוץ? עם זאת, ישנם אנשים שחושבים אחרת ובין אם מדובר בדירה שכורה או אחת שרכשו בעצמם, הנם מעדיפים להשקיע בשיפוץ ולחיות באווירה טובה ועיצוב שנראה טוב לעין.

שיפוץ – ממה להתחיל?

מי שאף פעם לא התעסק בתחום השיפוצים ונתקל בנושא זה בפעם הראשונה, מוצא את עצמו מבולבל ואינו יודע ממה להתחיל.

קודם כל, לפני שהנכם מתחילים בשיפוץ, חשוב לבנות תכנית כוללת על דף שתפרט שלב אחר שלב את כל הפעולות. מומלץ לרשום בתכנית המפורטת באיזה אנשי מקצוע תצטרכו להיעזר, מה המחירים המשוערים של החומרים והעבודה. על מנת לברר את המחירים, ניתן ליצור קשר עם אנשי המקצוע, לעשות סקר שוק ולהיעזר באינטרנט. כך תוכלו להבין היכן כדאי להשקיע בהתאם לתקציב העומד לרשותכם.

אוקיי, מה הלאה?

לאחר בניית התכנית וקביעת תקציב עבור השיפוץ, השלב הבא הוא להחליט האם תרצו לשפץ את הדירה ב”מכה” אחת או לחלק את הכל למשימות קטנות. הדבר, כמובן, גורר אחריו תכנונים נוספים. לדוגמה, אם תחליטו לשפץ את הדירה ב”מכה” אחת, תצטרכו למצוא מקום אחר לגור בו לתקופה של השיפוץ. חלק מהמשפחות מעדיפות לגור במלון בזמן השיפוצים, כאשר האחרים מעדיפים לגור אצל ההורים/קרובי משפחה.

פיקוח

לא משנה אם החלטתם לחלק את השיפוץ או לעשות את הכל בפעם אחת, חשוב לפקח בקפידה על תהליך השיפוץ. לשם כך, תוכלו להזמין איש מקצוע שידאג לבדוק האם העבודה מבוצעת באופן מקצועי ואיכותי או לעשות זאת בעצמכם. לשם כך, כמובן, תצטרכו לפנות זמן ולקרוא מאמרים באינטרנט על כל נושא השיפוצים על מנת להבין שהעבודה אכן נעשית כמו שצריך.