האם דירה להשקעה כדירה ראשונה עדיפה על דירה למגורים?

מעוניינים להיכנס לשוק הנדל”ן בקרוב ולרכוש בשעה טובה את הדירה הראשונה שלכם? אין שום ספק כי מדובר על צעד מרגש ועל השלב משמעותי לקראת עצמאות כלכלית, ואחת ההתלבטויות המרכזיות של יחידים או זוגות שמתכוונים לעשות זאת, היא האם לרכוש את הדירה הראשונה כדירה למגורים או לצורך השקעה. בואו נדבר על היתרונות והחסרונות של כל אפשרות. 

דירה להשקעה

דירה ראשונה להשקעה היא בהחלט אופציה לא רעה, אבל צריך להבין בדיוק מה זה אומר. המשמעות של הדבר היא שבמקביל לדירה שלכם בה אתם גרים בשכירות, תנהלו את הנכס שהוא כעת ברשותכם ותשכירו אותו לדיירים אחרים. אתם צריכים להבין אם זה משהו שאתם ערוכים אליו כעת מבחינת הפניות שלכם וכמו כן עליכם לקחת בחשבון שאת תשלומי המשכנתא תשלמו בכל אופן וצריך להבין מה קורה במצבים בהם אין לכם שוכרים. 

עם זאת, לעתים מתאפשר לנו לרכוש דירה להשקעה זולה יותר מזו שנרצה לגור בה, ואז זאת הופכת להיות אפשרות לא רעה כלל. 

דירה למגורים

דירה למגורים כדירה ראשונה זו גם אופציה לא רעה. היא מתאימה במקרים בהם הדירה שתוכלו להרשות לעצמכם עונה על הצרכים שלכם בזמן הרכישה ועדיף לא לגור בבית בו לא יהיה לכם נוח. זכרו שעל אף שבתחילה תגורו בדירה שרכשתם, אתם יכולים לשנות כיוון בכל שלב ולעבור לגור בשכירות בזמן שאתם משכירים את הדירה שבבעלותכם. 

בשורה התחתונה, קניית דירה ראשונה למגורים היא עדיפה אם הבית שתוכלו לקנות אכן מתאים לכם, ובמקרים בהם יש לכם סכום לדירה קטנה יותר, בהחלט שווה לרכוש אותה בתחילה לצרכי השקעה. מאחלים לכם בהצלחה בכל שלבי התהליך!

מרחבי הרשת:

מטרנה – הכי קרוב אלייך אמא , עמוד הפייסבוק של חברת מזון התינוקות המובילה בישראל.