האם הקורונה תשפיע על מחירי הדירות

מגפת הקורונה שפרצה לה כך פתאום בשלהי שנת 2019 גרמה לשינויים גלובליים בכל הקשור לכלכלה, היא החריבה תחומים שונים, גרמה לעסקים רבים לפשוט רגל ולשלוח את השכירים הביתה לאבטלה ממושכת, השאלה שמעניינת רבים היא האם מצב הכאוס הזה יגרום לאיזה שינוי שהוא במחירי הנדל”ן ובכתבה זו נסביר את ההשערה שלנו בנושא זה ומה הסיבות לכך.

מחירי הדירות צפויים לרדת

עולם הכלכלה הוא מעין נדנדה בעלת שתי כסאות, תמיד שכסא אחד למטה יהיה כסא למעלה, הדימוי הזה בא כדי להמחיש כי תמיד יהיה מי שירוויח ממצב שאחר מפסיד וזה בדיוק מה שקורה גם בקורונה.

העולם נמצא במיתון הולך ומתגבר עסקים פושטים רגל, שכירים נשלחים הביתה לתקופות אבטלה בלי צפי לסיומן והתשלומים? הם ממשיכים לדפוק על דלתותיהם של החייבים בכל חודש וחודש, מצב זה גורם לרבים לאבד רכוש בין אם זה לבנק או שהם מבינים כי המצב חייב להשתנות והם צריכים את הכסף שלהדירה במהירות, כך או כך השוק צפוי להיות רווי בדירות בשנה שנתיים הקרובות כאשר חלקן יהיו דירות שחייבות יהיו להימכר במהירות כיוון והבעלים צריכים את הכסף למימוש.

מצב זה גורם צער על בעלי הדירות והמצב הכלכלי אליו הם נקלעו אבל מצד שני גם מציב את אלו שיש בידיהם את היכולת הכלכלית לרכוש דירה במחירים שלא היינו רגילים אליהם בשנים האחרונות והסבה לכך היא שוק רווי בנוסף לאנשים שרוצים למכור מהר ומוכנים להפסיד נתח משמעותי עיקר לממש את הכסף.

כל זה אמנם ספקולציות אבל אם מתבוננים על המצב הקשה שהמשק נכנס אליו ומנסים לעשות הערכת מצב ליציאה ממנו רואים שהעתיד הקרוב איננו וורוד וחוסר הוודאות שהקורונה גרמה מהווה חלק נכבד מאד, לכן בחנו בעצמכם.

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – מכיסא המנכ”ל אל ההר המסוכן באירופה ובחזרה – סיפור מסע טיפוס הרים