המדריך לקניית דירה בצורה נכונה

חלום של ישראלים רבים, הוא לחסוך מספיק כסף לקניית דירה משלהם, אך כאשר הרגע הגדול שכל כך חיכו לו מגיע, הנם חוששים מביצוע העסקה כוון שאינם יודעים על מה כדאי לשים לב בעת קניית הדירה שכל כך חשקו בה. במאמר זה נסביר מהם הדברים שכדאי לקחת בחשבון בעת קניית דירה.

סיכונים בעת רכישת דירה

קניית דירה היא עסקה רצינית ולפני שאתם ממהרים לחתום על חוזה, חשוב לבדוק את הדירה מכל הכוונים:

  • עיקולים\חובות – למרבה הצער, ישנם בעלי דירה לא הגונים במיוחד שמנסים למכור דירות שלא ממש בבעלותם. לדוגמה, בעל הדירה נכנס לחובות והדירה הינה מעוקלת. דירה שרשומה על שם מישהו נוסף ואותו אדם אינו מעוניין בעסקה. אלו דברים שכדאי לבדוק טרם הרכישה והצורה הכי טובה לעשות זאת, היא לפנות לעורך דין מקצועי המתמחה בדיני מקרקעין. איש מקצוע ידאג לבדוק את כל הניירת והמסמכים הקשורים לביצוע העסקה וכך תוכלו להיות עם “ראש שקט”.
  • יכולת כלכלית – זהו דגש חשוב שחלק מהאנשים לא לוקחים בחשבון. לעתים, אנשים נוטים לקחת על עצמם יותר ממה שהינם יכולים לעמוד בו. חשוב להבין כי המטרה של הבנק היא “למכור” לכם משכנתא ולמרות שהנם בודקים את היכולת הפיננסית שלכם, בפועל, הדברים יכולים להיראות אחרת. כך, עקב חישוב לקוי, משפחות מוצאות את עצמם ללא יכולת לממן משכנתא ואינם עומדים בתשלומים החודשיים. לכן, לפני שהנכם סוגרים עסקה מול הבנק, חשבו האם תוכלו לעמוד באופן קבוע (במשך כמה שנים) בתשלומים החודשיים.
  • מיקום – דבר נוסף שכדאי לשים לב אליו, הוא מיקום הדירה. האזור, כמובן, תלוי במטרות לשמה הנכם רוכשים את הדירה. האם הרכישה מיועדת עבורכם או לצורך השכרה? במקרה הראשון, עדיף לבחור דירה בעיר שתרצו לגור בה, כאשר במקרה השני, עדיף לרכוש דירה באזור מתפתח, בו יש ביקוש.עוד משהו שיעניין אותך:

    עוד אתרים שיעניינו אותך:

    עופר איתן – על חברת טכנולוגיית השייווק שהונפקה בבורסה של טורנטו