אחד הטרנדים החמים ביותר כיום בשוק הנדל״ן התל אביבי הוא השכרת דירות לטווח קצר כאשר הקהל יעד המרכזי של המשכירים הם תיירים שבאים לתל אביב לתקופה של בין שבוע עד חודש ולא מעוניינים להוציא כסף רב של השכרת חדר בבית מלון לכל התקופה.

את אותן דירות לטווח קצר נמצא בדרך כלל באתר air bnb אשר מרכז בתוכו מגוון רב של דירות להשכרה לטווח קצר ברחבי העולם, וכן, גם לתל אביב הטרנד הזה לא איחר להגיע. אז מדוע למעשה כדאי לנו להשכיר דירה לטווח קצר במקום חדר מפנק במלון? אז נכון אם לרשותנו עומד תקציב בלתי נגמר אז נעדיף אולי להשכיר חדר במלון לכל זמן השהות שלנו אך בתל אביב מחירי המלונות נחשבים ליקרים מאד ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו לשלם את המחירים הללו.

לכן, שוק הדירות להשכרה לטווח קצר נותן לאותם אנשים מענה של אפשרות לינה מעט זולה יותר. חדר במלון בתל אביב יעלה לנו בממוצע אלף שקל ללילה בעוד דירה טובה ויוקרתית ב-air bnb תעלה לנו בערך חצי, הבדל משמעותי כאשר אנו מדברים על שהות של שבועיים ובמיוחד שהות של חודש.

סיבה נוספת שבגינה נעדיף להשכיר דירה לטווח קצר הוא חסכון בעלויות המזון. כאשר אנו נוסעים לחופשה של חודש לא נרצה לאכול כל הזמן במסעדות ובתי קפה ונעדיף שיהיה לנו מטבח משלנו בו נוכל לבשל ולהכין אוכל, וכאשר נשכיר דירה לטווח קצר עם מטבח תהיה לנו את הגמישות הזו, בעוד שחדר במלון כמובן לא מאפשר לנו את הגמישות הזו כמובן.

בהיבט של בעלי הדירות זהו גם יתרון עצום עבורם היות והתשואה שאותה הם מקבלים גבוהה בהרבה מהתשואה שהיו מקבלים אם היו משכירים את הדירה לטווח ארוך. בהנחה ודירה בתל אביב תוכשר לטווח ארוך בשש אלף ש״ח לחודש, בשוק הדירות להשכרה לטווח קצר היא תוכל לעשות רווחים של מעל 12 אלף ש״ח, שזה כפול מהשכרה לטווח ארוך. אז נכון, צריך לארגן את הדירה בין שוכרים, לנקות אותה, להחליף מצעים אבל כיום ישנן חברות שמטפלות בזה עבור המשכירים תמורת עלות סמלית. ולכן, בגלל כל הסיבות הללו הפכה השכרת דירות לתקופה קצר לטרנד החדש בתל אביב.