בשנים האחרונות אנו עדים לעליית מחירי הדירות וגם לעליית מחירי השכרת הדירות במיוחד באיזור המרכז וסביב תל אביב. הסיבה לכך היא כמובן הביקוש העצום לדירות כאשר גם ישראלים רבים משקיעים בנדל״ן אך לצד הישראלים אנו רואים תושבי חוץ רבים רוכשים דירות שלמעשה השראות ריקות לאורך כל השנה ומשמשות את אותם אנשים כאשר הם או קרובי משפחה שלהם מגיעים לחופשה בישראל. הדבר גורם לכך שמחירי השכירות עולים היות וההיצע יורד כיוון שהדירות הללו לא זמינות להשכרה והביקוש רק עולה לאור הצמיחה של תל אביב ואיזור המרכז.

לאחרונה נעשות פעולות רבות על מנת לקראת תל אביב ליישובים שנמצאים סביבה ובכך להוריד את העומס מתל אביב כאשר אחד ההיבטים הוא להוריד את הביקוש למגורים בתוך העיר.

רבים מתושבי העיר מעדיפים לגור בתוכה בגלל העבודה למשל היות וזה חוסך להם את הפקקים בדרך לעבודה לגור בתוך העיר. לכן, אחת הפעולות שנעשו הם שיפור התחבורה הציבורית, דבר שעוד לא נתן מענה במאה אחוז אך בתקווה ייתן מענה טובה יותר עם תחילת עבודתה של הרכבת הקלה. אותם שיפורים בתחבורה הציבורית יורידו משמעותית את העומס מתל אביב וגם יתנו תמריץ לאנשים לעבור לערים הסובבות את תל אביב, דבר שיוזיל את מחיר השכירות.

לכן החלטנו לרכז עבורכם את חמשת האיזורים הכי זולים להשכרת דירה באיזור המרכז.

פתח תקווה נחשבת לעיר שעדיין זול להשכיר בה דירה והיא יחסית קרובה לתל אביב ולמרכזי העסקים. הרכבת הקלה עתידה לעבור ברוב חלקי העיר המרכזיים שזהו בהחלט יתרון משמעותי.

ראש העין גם היא נחשבת לעיר צעירה ומתפתחת עם בנייה רבה כמעט בכל שטח בעיר, מחירי השכירויות נמוכים והגישה למרכז קלה ונוחה בעיקר באמצעות רכבת ישראל. חולון נמצאת במרחק של מספר דקות בתל אביב ומרכזי העסקים המובילים והיא מציעה כיום את אחד ממוצעי מחירי השכירויות הנמוכים במרכז הארץ. הגישה מחולון לתל אביב נוחה באמצעות כבישים, בעיקר איילון, אך לאחרונה גם באמצעות רכבת ישראל. שכנתה בת ים מציעה גם היא את אותן דרכי גישה נוחות וגם מחירים יחסית נוחים להשכרת דירה אך מעט יותר גבוהים מחולון לאור הקרבה לים ואולי דרכי גישה מעט נוחות יותר באמצעות לרכב לתל אביב ומרכזי העסקים הגדולים. ראשון לציון נמצאת מעט דרומית לשתיים האחרונות אך גם היא מציעה את אותן דרכי גישה נוחות עם מספר תחנות רכבת בעיר ומספר כבישים המובילים לתל אביב וגם בה מחירים השכירות עדיין נחשבים לשפויים.