רבים מאיתנו מגיעים לשלב מסויים בחייהם בו הם מחפשים השקעה טובה לכסף שחסכו במהלך השנים, כאשר אפיקי ההשקעות משתנים מאדם לאדם ובעוד שחלק בוחרים להשקיע את הכסף בשוק ההון חלק אחר בוחר להשקיע אותו בשוק הנדל״ן, אשר נחשב לשוק בעל רמת סיכון נמוכה יותר מאשר לרמת הסיכון שיש בהשקעה בשוק ההון. כעת נתמקד בתחום הנדל״ן ובעיקר נתמקד בסוגיה של נדל״ן להשקעה בארץ לעומת קפריסין, שזהו שוק חדש שהישראלים פונים אליו.

אז כמו שאמרנו, נדל״ן נחשב יחסית לתחום השקעה בטוח, היות ואנו רואים עלייה מתמדת ויציבה בשוק הנדל״ן במרוצת השנים, כאשר לא בתל אביב אנו רואים את העלייה הזו אלא גם בערים מרוחקות יותר כמו באר שבע וחיפה ואף בערים בפריפריה ישנה עלייה במחירי הנדל״ן.

אך למרות העלייה היציבה והמתמדת יש לשוק הנדל״ן גם חסרונות כאשר החסרון העיקרי הוא שרמת המחירים כבר יחסית גבוהה ולא לרבים יש את ההון העצמי להשקיע בשוק הנדל״ן בארץ. לכן ישראלים רבים פנו לאפיקי השקעה יצירתיים בתחום הנדל״ן והחלו לחפש מציאות כאשר בעבר הלא רחוק לאחר המשבר הכלכלי בארצות הברית רכשו ישראלים רבים דירות ברחבי ארצות הברית במחירים מאוד נמוכים, לאחר צניחת המחירים ופיצוץ בועת הנדל״ן, על מנת להרוויח כספים מעלייה עתידית של המחירים.

החסרון המרכזי של זה הוא העובדה שארצות הברית היא רחוקה מאוד וקשה לנהל את הנכס בצורה כזו. לכן ישראלים רבים פנו לאפיק השקעה חדש, שזהו השקעה בקפריסין השכנה. הסיבה שההשקעה בנדל״ן קפריסאי כה משתלמת היא שכעת המחירים באי השכן עוד יחסית נמוכים והאי נמצא בפיתוח עצום בעיקר בתחום התיירותי והנדל״ן יכול להניב תשואות יפות. בנוסף קפריסין נמצאת במרחק של ארבעים דקות טיסה בלבד וקל יהיה לבעל הנכס לנהל אותו בהיבט של שוכרים וכדומה. כמו כן קפריסין מעניקה אזרחות לכל מי שמשקיע באי מעל סכום מסויים לכן בנוסף לרכישת דירה או מספר דירות תוכלו גם לקבל אזרחות קפריסאית שתעניק לכן כרטיס כניסה לאיחוד האירופי.