מה תפקידו של מנהל עבודה בבניין?

אם גם אתם מחפשים קריירה יציבה עם אופק לשנים ארוכות ומתעניינים בתחום הבנייה, האפשרות של עבודה בתור מנהלי עבודה בבניין היא אופציה מעולה עבורכם, אבל קודם כל חשוב להבין בדיוק מה זה אומר ומה כולל התפקיד. הנה כל מה שחשוב לדעת.

מה תפקידו של מנהל העבודה בבניין?

ובכן, מדובר באחד התפקידים המשמעותיים ביותר בתחום הבנייה. מנהל העבודה הוא למעשה איש המקצוע שאמור לנהל את כל מה שמתרחש באתר הבנייה, החל מתפעול של כוח האדם, דרך תיאום בין אנשי המקצוע השונים הפעילים באתר, דרך בדיקה של תקינות הציוד, המיכשור וחומרי הגלם וכלה בבטיחות כלל העובדים והשוהים באתר. מנהל העבודה הוא זה שאחראי בעצם לכך שהעבודה תתבצע כראוי, לפי התכנית ולפי לוחות הזמנים, שלא ייעשה בזבוז ושימוש לא נכון בחומרי גלם

למה צריך לעבור קורס מקצועי כדי לעבוד במקצוע הזה?

כפי שאפשר לראות, מדובר בתפקיד מאד חשוב ומשמעותי ויש כאן עניינים של בטיחות ושמירה על חיי אדם. על כן, קורס מנהל עבודה בבניין הוא הדבר הבסיסי ביותר ומקבלים בו המון כלים חשובים לתפקיד. בין היתר לומדים על חומרי בניין וציוד בנייה, תורת הבנייה ויציבות מבנים, מלאכת הבנייה, קריאת תכניות בנייה ועוד.

בחינות הסמכה וקבלת רישיון עבודה

אחרי שלומדים את כל החומר הנדרש, מנהלי עבודה לעתיד חייבים לעבור מבחן ולעמוד בכל דרישות ההסמכה. לאחר מכן מקבלים רישיון מנהלי עבודה ורק עם ההסמכה הזאת ניתן לעבוד במקצוע בפועל.

שווה לדעת שמדובר באחד המקצועות המעניינים והמתגמלים ביותר מכל הבחינות, אך גם כזה שמגיע עם הרבה מאד אחריות. אם זה לא מרתיע אתכם ותחום הבנייה מדבר אליכם, שווה בהחלט לבחון את זה יותר לעומק.