חלק מתהליך ההתבגרות והעצמאות של כל אחד מאיתנו, בשלב בו הרצון הוא להקים בית, משפחה ולהיות חלק בלתי נפרד מכלל האוכלוסייה בטווח הגילאים הקרובים לנו. רכישת דירה מצריכה הלוואה גדולה הפרוסה לטווח הארוך של מספר שנים, מה שנקרא משכנתא. יש שיגידו כי הם לא בוחרים את המשכנתא שלהם, אלא היא זו שבוחרת בהם, אך לא תמיד זה נכון. בכדי לשלוט על תמהיל המשכנתא ולבחור מסלולי משכנתא נוחים לכיס ולאופן בו אתם חיים, הדרך היעילה להשיג זאת, היא דרך יועץ משכנתאות מקצועי, שיראה לכם את הדרך באמצעות הידע והמידע שיש לו מהתחום.

הפחתה בריבית לטובת הלקוח

לפני מספר חודשים בנק ישראל הפחית את הריבית ב 0.25%,מה שגרם לריבית פריים לעמוד על 2.5%. לאור הירידה הזו משנת 2010, נוטלי משכנתאות יכולים לנשום לרווחה, מאחר שהריביות יותר נמוכות. מכוון שהמצב הוא לטובת מטבע השקל, יש לשקול היטב אם להמשיך עם מסלול צמוד למטבע חוץ, מאחר וכרגע הוא לא נראה מסלול אטרקטיבי במיוחד, לעומת מטבע השקל. מאחר שהריבית נמוכה יותר, נוטלי המשכנתאות יכולים להרשות לעצמם לקצר את זמן ההלוואה, בכדי לקבל יציבות יותר גבוהה בהחזרים החודשיים. תמהיל המשכנתא אותו ימליץ לכם יועץ משכנתאות מקצועי, הוא להגדיל את המרכיב הלא צמוד למדד ולנצל תוך כדי את הריביות הנמוכות בשוק.

בחירת מסלול משכנתא נוח

באפשרותכם לבחור מתוך מספר מסלולי משכנתא, את המסלולים היעילים ביותר, שיאפשרו לכם לשלם כמה שפחות ריבית ויאשרו לכם לשנות את המסלול, בהתאם למצב השוק. מסלולי ריבית יציבים הם בדרך כלל מסלולים קצרים מ-10 שנים, עם ריבית קבועה הצמודה למדד, מה שיאפשר יציבות וההחזרים החודשיים מתבססים על הקרן, שמהווה כ-80 אחוז מההחזר החודשי. במידה ותחליטו על מסלולי משכנתא לטווח ארוך בין 15 שנים לבין 17 שנים, תוכלו לבחור במסלול עם ריבית קבועה לא צמודה למדד, שיקנה לכם ביטחון והחזרים קבועים ולא משתנים, במהלך כל תקופת המשכנתא. ישנם מגוון מסלולי משכנתא עימם ניתן להרכיב תמהיל משכנתא משתלם, אך בכדי להכיר כל מסלול לעומק ולהבין את האותיות הקטנות, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצועי כגון יועץ משכנתאות, שיהיה לכם לעזר בכל התהליך.