מתוך הנחה שכבר קניתם את הדירה.

  1. יצירת קשר עם ועד הבית החדש לצורך בירור תשלומי ועד הבית וההתנהלות בבניין.
  2. התקשרות עם שירותי הדואר, החשמל, שירותי טלוויזיה ואינטרנט לגבי ההעברה לדירה החדשה. שירותי הדואר ידעו להעביר את המכתבים מהכתובת הישנה לכתובת החדשה.
  3. התקשרות עם חברה לניקיון דירות חדשות/אחרי שיפוץ וכן לשירותי הדברה.
  4. יצירת קשר עם מנעולן מוסמך לצורך החלפת המנעולים בדירה.
  5. התקשרות עם חברת הובלה כחודש לפני המעבר.
  6. תחילת אריזת החפצים בדירה הישנה כחודש לפני המעבר על מנת שלא להיכנס ללחץ בימים האחרונים של המעבר.
  7. במידה ולדירה גג להחליף גם את המנעול בדלת הכניסה לגג וגם זאת רק על ידי מנעולן מוסמך.
  8. להתקשר לעייריה/מועצה המקומית לצורך העברת פרטי התשלומים.
  9. אם עדיין לא עשיתם זאת אז התקשרו לחברה העוסקת בבדק בית/ביקורת מבנים. הבדיקה לא יקרה במיוחד אבל שווה כל שקל. לאחר הבדיקה תדעו בדיוק מה מצב הבית ומה דרוש תיקון.
  10. הודיעו לכל מכריכם, לבנקים, לחברות אחרות שהנכם קשורים אליהם את הכתובת החדשה שאליהם עברתם.

ועוד מספר עצות: כאשר אתם אורזים את הציוד לקראת הובלה חלקו את הארגזים/קרטונים בהתאם לחדרים שאליהם אתם אמורים לעבור, יכתבו על כל קרטון מה הוא מכיל וסמנו עבור כל חדר בצבע משלו כך שכאשר תפרקו את הציוד בדירה החדשה תדעו מיד היכן להניח אותם בהתאם לחדשים.

קיימת אפשרות שחברת ההובלות תבצע עבורכם את האריזה בשלמותה. אמנם זו עוד תוספת לעלות ההובלה אבל לעיתים זו תוספת שווה.

בידקו עם חברת ההובלות עלות תוספת של מנוף. העלות היא לערך 300 שח לשעת עבודה אבל זה שווה. ההעברה מהירה, בטוחה יותר מאשר הובלה ידנית באמצעות סבלים במידה ואתם מובילים דברים כבדים ויקרי ערך כמו מיטה יוקרתית,מטבחי יוקרה, סלון יקר, חוסכת לחברת ההובלה זמן ובסופו של דבר עלות ההובלה כנראה תהייה זהה כולל מנוף.

בדק בית – כדאי מאד לבצע בדיקת בדק בית. אינכם יודעים בעצם מה קורה בתוך הדירה. אם זו דירה יש שנייה אינכם יודעים מה העבר שלה. האם הצנרת תקינה, האם מערכת החשמל תקינה, האם בוצעו תיקונים רציניים בתוך הקירות, מה מצב הפיצוצים בקירות, אם תוקנו ואיך. אם זו דירה בקומה אחרונה האם היו נזילות מהתקרה ובוצעה הסוואה. אם זו דירה חדשה מקבלן האם הוא עמד בכל התקנים, האם הכול בוצע בהתאם למפרט הטכני, האם גודל הממ”ד תואם את המפרט הטכני ועומד בתקן ממד. כל זאת חברות בדק הבית ידעו לתת לכם תשובה. חלק מהחברות אף מבטיחות שאם לא ימצאו תקלות בבנייה מתחת לסכום מסוים הם לא יגבו עבור הבדיקה.